MERSİN (İHA) - İçel'in Tarsus ilçesinde, trafik kazasında 6 kişi öldü, 6'sı ağır 10 kişi de yaralandı.
Bugün saat 13.00 sıralarında, ehliyetsiz sürücü T.A.'ın kullandığı 33 PC plakalı kamyon virajı alamayarak Tarsus baraj yolunda şarampole yuvarlandı. Kasasında 2,5 ton sac levha yüklü kamyonun devrilmesi sonucu, 4 kişi olay yerinde ölürken, Tarsus Devlet Hastahanesi'ne kaldırılan 12 yaralıdan 2'si de kurtarılamadı.

Çoğunluğu çocuk 6 kişinin öldüğü kazada, kamyonda bulunanların Tarsus Barajı'na pikniğe gittikleri öğrenildi. Olaydan sonra kaza yeri tam bir savaş alanı gibiydi. Ağaç altında kalan cesetlerin çıkarılabilmesi için testere kullanılırken, ölenlerin çoğunun kamyonda bulunan sac levhaların altında kalarak hayatını kaybettiği görüldü.

Kaza yerinde incelemelerde bulunan Tarsus Kaymakamı Ali Ülger, kazanın tedbirsizlik sebebiyle meydana geldiğini belirterek, ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Bu arada yaralı ve ölü yakınlarıyla dolan Tarsus Devlet Hastahanesi'nde acı ve gözyaşı vardı.

Öte yandan kaza yapan kamyon sürücüsü T.A.'ın ehliyetsiz olduğu belirtilirken, sinir krizleri geçiren genç iğneyle sakinleştirildi. Kazada ölenlerin isimleri şöyle; Talip Aktaş (50), Elif Aktaş (11), Necati Sim (7), Orhan Kartal, Kemal Yürekli ve Murat Bağcı.

Kazada yaralanan Duran Ali Sim, Sultan Er, Ali Sim, Refik Sim, Emine Aktaş, Ali Emer, Veysel Çetin ve Eda Kaya ile ismi belirlenemeyen 1 kişi Tarsus Devlet Hastahanesi, Kadir Yürekli de Adana Balcalı Hastahanesi'nde tedavi altına alındılar.