Tarsus Belediyesince hayata geçirilen ’Sağlık Yerleşkesi’ projesinin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.

Depreme dayanıklı yapılar arasında yer alacak olan sağlık merkezi, Tarsusluların sağlık düzeyini yükseltmeyi ve toplum sağlığına katkı sağlamayı amaçlıyor. Merkezde çeşitli sağlık hizmetleri sunulacak, gezici sağlık hizmetleri, temel laboratuvar hizmetleri, sağlık taramaları ve eğitim gibi faaliyetler, halkın sağlık bilincini artırmaya yönelik olarak düzenlenecek. Proje, özellikle öncelikli hedef gruplara odaklanarak sağlık bilgi ve becerilerini artırmayı, toplumda olumlu davranış değişiklikleri meydana getirmeyi hedefliyor.

Proje, iş sağlığı ve güvenliği konusunda da önemli bir role sahip olacak. Kamuya ve özel sektöre ait tüm iş yerlerine yönelik sağlık güvenlik birimiyle hizmet sunacak olan ’Sağlık Yerleşkesi’, işverenlerden çalışanlara kadar geniş bir kullanıcı kitlesine destek sağlayacak.

Sağlık Yerleşkesinde bulunacak sporcu sağlığı merkezi, amatör ve profesyonel spor kulüpleri ile bireysel sporculara sağlık koruma ve performans geliştirme hizmetleri sunacak. Bu da bölgede sağlıklı yaşamın teşvik edilmesine katkı sağlayacak.

Proje tamamlanıyor

’Sağlık Yerleşkesi’ projesi, Tarsus’un sağlık seviyesini yükseltmek ve toplum sağlığına katkı sağlamak amacıyla tamamlanma aşamasına geldi. Yerleşke çok yakında Tarsusluların hizmetine sunulacak. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, "Tarsus’ta ve bu hastanenin ne Türkiye’de ne dünyada eşi benzeri yok. İş sağlığı, iş güvenliği ve sporcu sağlığı yerleşkesi Tarsus için çok önemli. Vatandaşlarımızın refahını ve yaşam kalitesini arttıracak olan projelerimiz bir bir hayata geçiyor. Tarsus’umuza hayırlı, uğurlu olsun" dedi.