Başkan Yılmaz: "Güler yüzlü hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu zor günlerde vatandaşlarımızın tüm taleplerini dinliyor ve çözüm ekiplerimizle sonuca ulaştırıyoruz" dedi.

Toroslar Belediyesi, pandemi nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinde hizmette sınır tanımıyor.

Belediye, Toroslar'ın tüm ihtiyaçlarını ortak bir çözüm merkezinde topladığı Gönül Bağı Projesi ile çalınmadık kapı, karşılıksız talep bırakmıyor.

Gönül Bağı Projesi'nin insana dokunan hizmetlerinden biri olan evde bakım ve sağlık hizmeti de vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Proje kapsamında belediye personelinden oluşturulan Yaşlı, Engelli ve Sağlık Destek Birimi ekipleri, 65 yaş ve üzeri, hasta, bakıma muhtaç ve engelli bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda yanlarında oluyor.

Vatandaşlar, günün her saati ihtiyaç ve taleplerini belediyenin 444 41 33 numaralı Gönül Bağı Destek Hattı'nı arayarak bildirebiliyor.

İçlerinde hemşire ve sağlık personelinin de yer aldığı ekipler, belediyenin ambulans ve hasta nakil aracıyla birlikte doktor tarafından verilen tedavilerin bakımları, sağlık taraması, pansuman, enjeksiyon, tansiyon, şeker ölçümünün yanı sıra Covid-19 aşılarının yaptırılması ve yatalak hastaların hasta bezi temini gibi sağlık hizmetleri konusunda vatandaşların yanında oluyor.

Pandemi kurallarına uygun bir şekilde vatandaşların kişisel bakımlarında da destek veren ekipler, gerek görüldüğü takdirde hasta vatandaşları, sağlık ekiplerinin gözetiminde en yakın hastaneye naklini de gerçekleştiriyor.

"Önceliğimiz, Vatandaşlarımızın Sağlığı ve Mutluluğu"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "Sosyal belediyeciliğin gereği olarak zor ve sıkıntılı zamanlarda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Amacımız, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek" dedi.

Başkan Yılmaz, Gönül Bağı Projesi ile Toroslar'ın 67 mahallesinde ihtiyaç sahibi ve bakıma muhtaç kişilere ulaştıklarını kaydederek; "Gönül Bağı Projemiz kapsamında vatandaşlarımıza evde sağlık ve bakım hizmetimizi sürdürüyoruz.

Ekiplerimiz, Gönül Bağı Destek Hattımızdan belediyemize ulaşan yaşlı, bakıma muhtaç, yatalak ve engelli vatandaşlarımıza evlerinde sağlık ve bakım hizmeti veriyor. Sağlıklı birey olmadan sağlıklı toplum olmaz.

Toroslar Belediyesi olarak tam kapanma sürecinde hemşehrilerimizin tüm hizmetlerimizden hızlı ve çözüm odaklı faydalanmaları için gayret gösteriyoruz. Amacımız, hemşehrilerimizin mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmeleridir" diye konuştu.

Evde bakım ve sağlık hizmeti alan vatandaşlar da Başkan Yılmaz'a teşekkür ederek, bu hizmetin önemli bir ihtiyacı karşıladığını söyledi.