Toroslar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen maraton yüzünden birçok insan sınava giremedi.

Toroslar Belediyesi tarafından 21 Kasım 2021 pazar günü yapılan Akdeniz ve Yenişehir’i de kapsayan bir güzergahtan geçerek Toroslar’da son bulan "Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu" sebebiyle birçok yol kapatılmıştı.

Kapanan yollar yüzünden ALES sınavına girecek birçok kişi ya sınava giremedi, yada son anda sınavın yapılacağı okula yetişti.

SINAV TAKVİMİ ES Mİ GEÇİLDİ?

Toroslar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen maraton nedeniyle 21 km'lik güzergahta birçok yol trafiğe kapatıldı. ÖSYM tarafından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)'nın 21 Kasım 2021 pazar günü yapılacağı aylar öncesinde açıklanmıştı. Ancak buna rağmen sınav takviminde olan ve binlerce kişinin girdiği ALES sınavı dikkate alınmadı.

YOLLARIN KAPANACAĞI DUYURULMADI

Yapılacak maraton nedeniyle 21 km'lik güzergahta birçok yol trafiğe kapatılmıştı. Kapanan yollar yüzünden ALES sınavına gireceği okula ulaşamadığını öne süren H.S. adlı genç kız, "barikatlar sınava girmeme engel oldu, geleceğime dair hayallerim yarım kaldı." dedi.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Hergün müsait oldukça yerel gazeteleri ve sosyal medyayı takip ettiğini belirten H.S. adlı genç kız "Toroslar Belediyesi'nde kapanacak yollar ile ilgili herhangi bir haber yada açıklama duymadım. Hatta girip maratonun resmi sitesine baktım, orada bile nerelerin kapanacağı yazmıyor. Böyle bir sorumsuzluk yüzünden birçok kişi bende mağdur oldum. Hakkımı helal etmiyorum", diye konuştu.