Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, ilçedeki piknik ve mesire alanlarında kapsamlı bir temizlik çalışması yaparak, vatandaşların kullanımına hazır hale getiriyor.

İlçenin dört bir yanında bulunan park, bahçe ve yeşil alanlarda temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren ekipler, mesire alanlarının da düzenli bir şekilde temizliğini gerçekleştiriyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bu çerçevede, Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi’nde bulunan Bayraktepe mevkiindeki mesire alanında çevre temizliği yaptı. Bu alanlara atılan moloz ve çöpler, ekipler tarafından titizlikle toplandı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşlardan özellikle mesire ve yeşil alanlara çöp bırakılmaması konusunda daha dikkatli olmalarını isteyerek, "Hemşehrilerimizin nefes aldığı her noktanın temiz olması için gayret gösteriyoruz. Bu alanlarda temizlik ve bakım çalışmalarımızı düzenli olarak sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan da isteğimiz gereken özveriyi göstermeleridir. Çöplerimizi yere atmayalım. Toroslarımız tertemiz olsun. Doğamıza sahip çıkalım, gelecek nesillere daha güzel bir çevre bırakalım” dedi.