Daha temiz ve sağlıklı bir Toroslar için çalışmalarını sürdüren Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, ilçe genelindeki çöp konteynerlerinde kötü koku ve bakterilere karşı dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada, mahallelerdeki konteynerler dezenfektan aracında bol köpüklü su ile yıkandı. Dezenfekte ve bakım çalışmalarının yanı sıra eskiyen ve yıpranan çöp konteynerleri de yenileriyle değiştirildi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ekipler tarafından günde ortalama 100 adet konteynerin yıkanıp dezenfekte edildiğini söyledi. Vatandaşların daha hijyenik ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini amaçladıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Ekiplerimiz yıkama ve dezenfekte işlemini hem merkezde hem yaylalarımızda periyodik olarak sürdürüyor. Konteyner yıkama aracı ile konteynerler hızlı ve kolayca yıkanarak steril hale getiriliyor. Hemşehrilerimizden isteğimiz çöp konteynerlerine poşetsiz çöp atmamalarıdır. Pırıl pırıl bir kent için ekiplerimiz, 7 gün 24 saat görev başında” ifadelerini kullandı.