Yeşil alan ve parkların yılın her mevsiminde bakımlı kalmasını sağlayan Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, çalışmalarını ilçe genelinde aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada," Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar kapsamında boş arazi, yol ve kaldırım kenarlarında özellikle bahar ve yaz aylarında yetişen yabani otlara yönelik ilaçlama çalışması yapılıyor, çimler biçiliyor ve yeşil alanlar yabani otlardan arındırılıyor. İlçenin 67 mahallesinde yürütülen çalışmalarda, çevre ve insan sağlığı ön planda tutuluyor" denildi.

Yeşil alanların önemine dikkat çeken Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre hedefiyle çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Başkan Yılmaz, “Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras yeşil alanlarımızdır. Biz de Toroslar Belediyesi olarak parklarımıza, yeşil alanlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz. Düzenli olarak yeşil alanlarımızda yaptığımız ot biçme, bakım ve temizlik çalışmalarımızın yanında yaz mevsiminden önce yabani otların büyüyebileceği tüm noktaları ilaçlıyoruz. Amacımız, hemşehrilerimize daha sağlıklı, temiz ve huzurlu ortamlar sunmak” dedi.