Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, ilçe merkezinde ve yüksek kesimlerdeki mahallelerde üst yapı çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor.

Çiftçilerin tarım arazisine ulaşmak için kullandığı yolları düzenleyen Toroslar Belediyesi, aynı zamanda yoğun yağışlar neticesinde olası taşma ve sel tehlikesine karşı sorun tespit edilen bağlantı yolları üzerinde de büz boru döşeme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar bünyesinde Horozlu Mahallesi’nde asfalt serim, Bekiralanı ve Çağdaşkent mahallelerinde kilit parke taşı ve büz boru döşeme, Yeniköy Mahallesi’nde ise yol açma çalışması gerçekleştirdi.

"Ulaşımı kolaylaştırıyoruz"

Mahallelerin ihtiyaçlarını hızlı ve planlı bir çalışmayla giderdiklerini ifade eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “İlçe merkezinden yaylalarımıza kadar hizmet atağımızı sürdürüyoruz. Altyapı çalışmaları, kış şartları ve kullanımdan dolayı deforme olan, bozulan, hasar gören yollarda iyileştirme ve düzenleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle yüksek kesimli mahallelerimizde vatandaşlarımızın kışı rahat ve konforlu bir şekilde geçirmesi için gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Bu çalışmalarımızla hemşehrilerimizin hayatını daha da kolaylaştırıyoruz” diye konuştu.