Görme engelli köpekler ’Aşil ve Çakıl’ sahiplendirilmeyi bekliyor Görme engelli köpekler ’Aşil ve Çakıl’ sahiplendirilmeyi bekliyor

Mersin’de Toroslar Belediyesi, ilçe merkezinde ve yaylalarda yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalar bünyesinde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kaşlı, Değnek ve Arpaçsakarlar mahallelerinde asfalt serim, Tozkoparan ve Bekiralanı mahallelerinde kilit parke taşı döşeme, Soğucak, Kaşlı, Aladağ, Yeniköy, Bekiralanı, Yavca ve Kurudere mahallelerinde ise yol açma çalışmaları gerçekleştirildi.

“Amacımız, vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak"

Toroslar ilçesinin hızlı büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunu belirten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Bu büyümeye paralel olarak üst yapı ihtiyaçları da artıyor. Yol yapım çalışmalarımız, merkezde ve yaylalarımızda eş zamanlı olarak devam ediyor. Alternatif yol güzergahları oluşturmak için yeni imar yolları açıyoruz. Sorumluluk alanımız olan sokaklarımızda vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizde tespit ettiğimiz ihtiyaçların yanı sıra hemşehrilerimizin taleplerini dinliyor, imkanlarımız ölçüsünde yerine getiriyoruz. Toroslarımızın dört bir yanında trafiğin rahatlamasını sağlamanın yanı sıra vatandaşlarımıza daha konforlu bir yol ağı oluşturuyoruz” dedi.