Mersin Büyükşehir Belediyesince Toroslar ilçesine bağlı Buluklu, Resul ve Camili mahallelerinde yürütülen yol çalışmalarının tamamlanarak hizmete sunulduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yazın yaylacıların ve genelde üreticilerin ürünlerini Sebze ve Meyve Haline ulaştırırken çok sık kullandığı yol, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesine bağlı ekiplerin çalışması sonrası hem yeni bir görünüme hem de daha güvenli ve konforlu bir yapıya kavuştu. Önceden şiddetli yağışlar sonrası bölgede meydana gelen lokal çukurlar nedeniyle arabalarını sık sık tamire götürmek zorunda kalan vatandaş ve üreticiler, rahat bir nefes aldıklarını ve tamir masrafından kurtularak tasarruf ettiklerini dile getirdiler.

“Vatandaşlar için sürüş açısından konforlu bir yol oluşturduk”

Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığında görev yapan yol asfalt şefi Mehmet Onur Güner, Toroslar ilçesi Buluklu ve Resul bağlantı yolunu birbirine bağlayan grup yolunda, geçen sene ile birlikte toplam 4,5 kilometrelik bir yol çalışmasını tamamladıklarını dile getirdi. Daha önce şiddetli yağışlar sonrası yolda tehlike arz eden lokal çukurlar meydana geldiğini söyleyen Güner, “Buralar dik araziler ve yamaç olduğu için, yola moloz atıkları düşüyordu. Burada şarampol dediğimiz su arklarını genişlettik ve temizlettik. Vatandaşların daha uzun yıllar kullanabileceği, sürüş açısından da konforlu bir yol meydana getirdik” ifadelerini kullandı.