Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan Ashab-ı Kehf’i ziyaret eden ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in en çok ziyaret edilen yerlerinden birinin Ashab-ı Kehf olduğuna dikkat çekerek, "Daha güzel ve cazip hale getirmek için Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz vasıtasıyla gerekli düzenleme ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilecektir" dedi.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve beraberindeki heyet, Tarsus ilçesinde bulunan Ashab-ı Kehf ‘i ziyaret etti. Dedeler Köyü’nde yer alan Ashabı Kehf Makamı Şerifleri Zaviye ve Hangah Vakfı adına kayıtlı Ashab-ı Kehf Mağarasını ziyaret eden Vali Pehlivan, Adana Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ve yetkililerden mevcut durum ve ihtiyaç duyulan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Mağaranın mevcut durumu hakkında açıklamalarda bulunan Vali Pehlivan, “Yedi Uyurlar rivayetinin gerçekleştiği Ashab-ı Kehf Mağarası, ilimizde en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Bu bağlamda önemli bir inanç turizm merkezi özelliği taşımaktadır. Bu alanı daha güzel ve cazip hale getirmek için Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz vasıtasıyla gerekli düzenleme ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilecektir. Saha ziyaretimizde, Vakıflar Bölge Müdürümüz ve ilgili teknik ekibimizle birlikte yerine getirilecek çalışmalar hakkında değerlendirmeler yaptık” ifadelerine yer verdi.

Vali Pehlivan’a, Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Adana Vakıflar Bölge Müdür Vekili Metin Evsen ve Dedeler Mahallesi Muhtarı Mehmet Yılmaz eşlik etti.