Mersin’de geçtiğimiz yıllarda yanan ormanlık alana QNB Sigorta, müşterilerinin gelecek endişelerini azaltarak hayatlarının her anında yanında olma hedefiyle 10 bin fidan dikerek ’Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı’nı kurdu.

QNB Sigorta, yeşil bilincini toplumun her kesimine yayma ilkesi ile faaliyet gösteren Ege Orman Vakfı ile birlikte “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”nı oluşturdu. Mersin-Silifke Yeşilovacık ağaçlandırma sahasında hayata geçen proje kapsamında ilk etapta 10 bin fidan bağışlandı. Ormanın dikim ve bakım sürecinde öncelikli kadınlar olmak üzere yöre halkının istihdam edildiği belirtildi.

“Bugün, bugünü yaşa” söylemiyle sigortacılık hizmetleri sunan QNB Sigorta, müşterileri ve çalışanlarının yanı sıra topluma ve geleceğe de değer katma hedefiyle hayata geçirdiği çalışmalarına böylelikle bir yenisini daha ekledi.

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak hedefiyle sürdürülebilirliği sosyal, ekonomik ve çevresel olarak ele alan QNB Sigorta, bu çalışma kapsamında Ege Orman Vakfı ile hatıra ormanında bir araya gelerek fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi ve son fidanları toprakla buluşturdu.

QNB Sigorta, sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ederek hem müşterilerinin hayat boyu yanlarında olmayı hem de çevreye katkı sağlamayı sürdürecek.

"Ortak geleceğimizi güvence altına almak için projeler geliştirdik”

Etkinliğe QNB Sigorta gönüllü çalışanları ile birlikte katılan QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Sürdürülebilirlik çalışmalarımıza ilk başladığımızda, çalışanlarımızla beraber sürdürülebilirliğin bizim için ne ifade ettiğini beraber belirledik. Dedik ki; ’Biz sadece müşterilerimizin hayatlarını ve sağlıklarını güvence altına almaktan çok daha fazlasını beraber yapabiliriz.’ Dünyamız için ortak geleceğimizi güvence altına almak adına yine çalışanlarımızla beraber projeler geliştirdik. Mevcuttaki 5 kurumsal değerimize altıncısını ekledik ve ‘Geleceğe Değer’ dedik. ’Geleceğe Değer’ vizyonumuz kapsamında; ’Güzel Toplum, Güzel Çevre ve Güzel Yaşam’ altında projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bugün de onlardan bir tanesinde beraberiz" dedi.

"Geçen sene 16 projeyi hayata geçirdik"

Bugüne kadar hayata geçirdikleri projelerle ilgili de bilgi veren Kuriş, "Güzel Çevre kapsamında; arıtma su kullanımı, fotoselli aydınlatma, satış süreçlerinin kağıtsız dijital onaylarının tamamlanması gibi projelerimizle hem müşterilerimize hızlı ve basit çözümler sunarken hem de dünyamıza ve çevremize pozitif katkıda bulunuyoruz. Güzel Toplum başlığı altında ise, kadınlarımız ve çocuklarımız odağımızda yer alıyor. Burada da sosyal sorumluluk projelerimizde yine çalışmalarımızın kendi eforlarıyla, kendi fikirleriyle, kendi gönüllülük esaslarıyla sadece geçen sene 16 projeyi hayata geçirdik ve 2 binden fazla hayata hep beraber dokunduk" diye konuştu.

"Tüm canlıların hayatına dokunma hedefimizi güçlendirmiş olduk"

Konuşmasını sürdüren Kuriş, "QNB Sigorta olarak, geçtiğimiz yıl “Bugün, Bugünü Yaşa” söylemimizle yeni bir sigortacılık anlayışı benimsediğimizde bunun bir söylemden çok daha fazlası olmasını hedefledik. Bir hayat tarzı olarak gördüğümüz bu anlayışla, attığımız her adımda sadece bireylere değil, tüm canlıların hayatına dokunma hedefimizi güçlendirmiş olduk. Kurumsal prensiplerimiz çerçevesinde Güzel Çevre diyerek fidanlarına can suyu verdiğimiz QNB Sigorta Hayat Hatıra Ormanı’nı da bu anlayışımızın bir yansıması olarak gelecek nesillere nefes, umut ve sağlık getirmesi için hayata geçirdik. Bugünümüzü yarınlar için sürdürülebilir kılabilmek düşüncesini aklımızdan hiç çıkartmadığımızın bir göstergesi olarak büyüyecek olan bu fidanların her biri, QNB Sigorta ailesine katılan müşterilerimizi temsil ediyor" ifadelerini kullandı.

10 bin fidanlık bir orman oluşturuldu

Doğaya katkılarından dolayı teşekkür ederek QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş’e plaket takdim eden Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise “QNB Sigorta, sigortaladığı müşterileri adına fidan hediye ederek 10 bin fidanlık bir orman oluşturdu. Biz projenin ağaçlandırma ve orman oluşumu kısmında yer alıyoruz. EGE Orman Vakfı bugüne kadar 14 milyon fidenin ağaç olup ormana karışmasını sağladı. Bugün Silifke-Yeşilovacık ağaçlandırma sahasındayız. Orman Genel Müdürlüğü’ne ait protokoller çerçevesinde tüm çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız sadece ağaçlandırma çalışması değil. Yeni orman oluşturmanın yanı sıra var olanı korumak da çok önemli. O anlamda iklim krizine çözüm olacak eğitim çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. QNB Sigorta ile bu ilk çalışmamız ve bundan sonra da devam edeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.