Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı, Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste toplantının önemli gündem maddelerinden Yenişehir Belediyesi tarafından ilçedeki 51 amatör spor kulübüne maddi destek sağlanması ile ilgili madde görüşülerek, kabul edildi.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Yenişehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Mecliste, Yenişehir’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine nakdi yardım talebi ile ilgili teklife ait plan ve bütçe komisyonu, eğitim bilişim gençlik komisyonu ile toplumsal adalet ve cinsiyet eşitliği komisyonu ortak raporu görüşülürken, Yenişehir Belediyesi tarafından 51 amatör spor kulübüne toplamda 650 bin TL’lik maddi destek verilmesi ile ilgili madde kabul edildi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sağlanacak desteğin amatör spor kulüplerine hayırlı olmasını diledi.

Lisans öğrencilerine 6500 TL, ön lisans öğrencilerine 300 bin TL destek verilecek

Yenişehir Belediye Meclisinde, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için üniversiteyi lisans ve ön lisans düzeyinde kazanan Yenişehirli öğrencilere eğitim desteğinde bulunulması ile ilgili teklife ait komisyon raporu da görüşülerek, kabul edildi. Rapor doğrultusunda Yenişehir Belediyesi, lisans öğrencilerine 6500 TL, ön lisans öğrencilerine ise 3000 bin TL destek verecek. Başvurular Yenişehir Belediyesinin resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirilirken, başvurular ile ilgili tüm detaylar sosyal medya hesaplarından da duyurulacak.

’Yenişehir Halk Kart’ tutarlarında artış

Meclis toplantısının devamında Yenişehir Halk Kartın Ekim ayı tutarlarının kart sahibi vatandaşların hesaplarına yatırıldığını ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yılbaşından sonra aylık tutarlarda ciddi bir artış yapacaklarını söyledi. Ayrıca mecliste Türkiye’nin ilk kadın avukatı Süreyya Ağaoğlu ve eski Milli Eğitim Bakanı Raşit Galip’in adının Yenişehir Belediyesine ait parklarda yaşatılması ile ilgili madde de görüşülerek, kabul edildi.