Yenişehir Belediyesi korona virüs ile mücadele kapsamında kentin en yoğun yerlerinden biri olan Alanya Sokağındaki esnaflara hijyen paketleri dağıttı. 

Yeni tip korona virüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek ve halk sağlığını korumak için etkili bir mücadele yürüten Yenişehir Belediyesi hazırladığı hijyen paketlerini risk grubunda bulunan esnaflara dağıttı.

Vatandaşları korona virüsten korumak için 7 gün 24 saat görev başında olan Yenişehir Belediyesi dezenfeksiyon uygulamalarıyla adından söz ettiriyor.Geçtiğimiz günlerde Mersin Motosiklet Spor Kulübü üyeleriyle birlikte, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara hijyen paketleri dağıtan Yenişehir Belediyesi, esnaflara da hijyen paketlerini teslim etti.

Dağıtılan hijyen paketlerinde 10 adet maske, 400ml kolonya ve korona virüs bilgilendirme broşürü bulunuyor. 

Başkan Özyiğit, “Riskleri önlemlerimizle ortadan kaldırıyoruz”Maske ve diğer hijyen malzemelerini temin etmekte sıkıntı yaşayan vatandaşların taleplerine cevap verdiklerini söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Ülkemizde korona virüs vakalarına rastlanmadan önce Yenişehir’de dezenfeksiyon çalışmalarımıza başlamıştık.

Virüs yayılmasıyla birlikte kentimizde deyim yerindeyse seferberlik ilan ettik. Neredeyse tüm ekiplerimizi virüs ile mücadeleye yönlendirdik.Vatandaşlarımızın bu süreçte mağdur olmaması ve korona virüsüne yakalanmaması çalışmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahiplerine gıda desteğinde bulunduğumuz gibi maske temin edemeyen vatandaşlarımıza maske temin ediyoruz.

Pazar yerlerinde ve aile sağlığı merkezleri önünde maske dağıtmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz gün tüm kırsal mahallelerde eş zamanlı olarak hazırladığımız ve içerisinde maske, yüksek alkollü kolonya ve bilgilendirme broşürü bulunan hijyen paketlerimizi dağıttık.Kentimizdeki en yoğun yerlerden biri olan Alanya Sokağındaki esnaflarımızı ziyaret ettiğimizde esnaflarımızın maske sıkıntısı olduğunu ve bölgede insan sirkülâsyonunun yoğun olduğunu gördük.

Bu durum hem esnaflarımız hem de alışveriş yapmaya gelen hemşehrilerimiz için büyük bir risk teşkil ediyor. Anında hazırladığımız hijyen paketlerini o bölgedeki esnafımıza teslim ettik.  Riskleri önlemlerimizle ortadan kaldırıyoruz. Maske ve diğer hijyen malzemelerine ihtiyacı olan vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmeye gayret ediyoruz.

Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden daha önemli korona virüsüne karşı mücadelemiz artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.