Planlama dâhilinde yol çalışmalarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi yol yapım ekiplerince, merkez Yenişehir ilçesi İsmet İnönü Bulvarında sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirildi.

Otoban köprüsü ile 17. cadde arasında kalan kısımda gerçekleştirilen çalışmalarda, İsmet İnönü Bulvarının 2 kilometre uzunluğundaki bölümünde deforme olan yol yenilendi. İlk olarak zemini freze makinesi ile kazıyan Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ardından asfalta hazırlık aşamasında zemin hazırlığı için 7 bin 900 ton pilentmiks kullandı. Ardından sıcak asfalt seriminde yola binder ve aşınma seviyesi olmak üzere toplam 8 bin 500 ton sıcak asfalt serim işlemi uygulandı.

Yayaların güvenliği için kaldırımlar yenileniyor

Ekipler ayrıca yaya güvenliği için kaldırım çalışması da gerçekleştirdi. Deforme olan ve engelli kullanımına uygun olmayan kaldırımlar yenilenirken, İsmet İnönü Caddesinde yapılan çalışma bünyesinde de bin metrekare kaldırım, 4 bin metre bordür kullanılarak deforme olan kaldırımlar kısım kısım yenilenerek iyileştirildi. Son olarak araç ve yayaların trafik güvenliği için yol çizgileri de çekilerek çalışmalar tamamlandı. Yine aynı bölgede ve bulvara bağlantısı bulunan 2894. Sokakta da bin 600 metre uzunluğundaki yol asfaltlanarak modernleştirildi. Çalışmalar bünyesinde toplamda 3 bin 600 metre yol asfaltlanarak yenilenmiş oldu.