Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Hatay’da deprem bölgesindeki incelemelerinin ardından geldiği Mersin’de, Mersin Üniversitesi Senato Toplantısına katıldı.

Mersin Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Özvar’a Mersin programında Yükseköğretim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Naci Gündoğan, Prof. Dr. Mahmut Ak, Prof. Dr. Arif Bilgin ve Yükseköğretim Kurulu Genel Sekreteri Batıkan Aksoy eşlik etti. MEÜ Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar tarafından karşılanan YÖK Başkanı Özvar, ilk olarak rektörlük şeref defterini imzaladı. Rektör Erol Yaşar ile bir süre görüşen Özvar, ardından MEÜ Senato Toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan YÖK Başkanı Özvar, MEÜ’ye gerçekleştirdiği ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, Rektör Erol Yaşar’a ev sahipliğinden ötürü teşekkür etti. Akademik personel ile yüz yüze konuşabilmek ve temas edebilmek için bu tarz ziyaretlerin önemine işaret eden Özvar, MEÜ personeline çalışmalarında başarılar diledi.

MEÜ Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar da yoğun programı arasında gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı Prof. Dr. Özvar’a teşekkür ederek, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Toplantı, senato üyelerinin soru ve görüşlerini dile getirmesinin ardından sona erdi.