T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ
2018/10838
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 277 Ada, 2 Parsel, KUYULUK Mahalle, D Blok, Zemin+1+2 Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm TRİBLEKS Mesken Nitelikli Taşınmaz Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz üzerinde; A,B,C ...şeklinde isimlendirilmiş toplam 15 bloklu tribleks villa şeklinde yapı bulunmaktadır. Villaların 5'i ikiz villa şeklinde inşa edilmesine karşın, kalan 10 villa ayrık nizam şeklinde inşa edilmiştir.(Vilların yapımı için 03.10.2012 tarih ve 2012/106 numaralı Yapı Ruhsatı aldığı, D bloktaki iki villa için 06.12.2017 tarih ve 2017/375 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı ) Site çevre duvarları ile çevrili, güvenlikli girişli, yüzme havuzlu (Her bağımsız bölümün önünde özel yüzme havuzu bulunmaktadır.), peyzajlı, kamelyalı ve açık otoparklıdır. Ayrıca parsel dışında, parselin güneydoğu noktasında çocuk oyun alını yapılıdır. Villaların bulunduğu parsel uzun ince, güney-kuzey uzantısında dikdörtgen şeklinde geometrik yapıya sahiptir. Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu D Blok, parselin kuzeyinden güneye doğru 3. sırada konumlu ikiz villadır. Bölgede henüz doğalgaz yoktur. Satılacak D Blok, Zemin+1+2 Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm tribleks villa parselin kuzeyinden güneye doğru 3. sırada konumlu, güney-kuzey-batı cepheli ikiz villadır. Villanın zemin katında; salon+ mutfak, kiler, wc, giriş alanı ve merdiven sahanlığı, 1.Normal katında; 3 oda, duş, banyo + wc, antre ve merdiven sahanlığı, 2.Normal Katında; oda, yüklük, wc, antre+ lavabo, antre ve merdiven sahanlığı bulunmaktadır. Villanın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapılarının nitelikli panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri seramik+ parke döşeme, ıslak zeminler yer ve duvar döşeme ve kaplamaları seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcut, merdiven basamakları mermer döşeme, merdiven korkulukları alüminyum doğrama olduğu görülmüştür. Elektrik ve suyu kullanımdadır. Taşınmaz Brüt:261,90m², Net: 207,80m² hacimlidir.

Adresi: Çankaya Mah 37618 Sok Okyanus Villaları No:1 D Blok,Daire:1/D Kuyuluk Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 7.000 m² Arsa Payı : 340/7000 KDV Oranı : %18
İmar Durumu:1/1000 ölçekli imar planında Emsal= 0.60 (E=0.60) inşaat yoğunluklu Konut Alanı
Kıymeti : 950.000,00 TL Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 03/11/2021 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 30/11/2021 günü 14:15 - 14:25 arası
Satış Yeri: Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10838 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. 09/09/2021