T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2020/25 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 1513 Parsel, MEZİTLİ Mahalle/Köy, girit Mevkii, A blok 2.kat 25 nolu bölüm Nolu Bağımsız Bölüm İMAR DURUMU: Taşınmazların bulunduğu Mezitli Mahallesi, 1513 parsel Mezitli Belediyesi'nin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Mevcut yapıların korunup ilave inşaatın yapılamayacağı alanlara isabet etmektedir. Taşınmazlar Menderes Mahallesi, Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi, Soli Dinlenme Tesisleri, 2513 Parsel, No:35/A, A Blok, Kat:2, D.No: 25 ve D.No:26Mezitli/MERSİN adresindedir. Taşınmazların bulunduğu parsel Mezitli Belediyesi, Menderes Mahallesi sınırları içerisinde ve mahallenin batısında, Barbaros Hayrettin Paşa Caddesinin güneyinde, Akdeniz sahil bandında, doğusu ve batısı bitişik parselle sınırlı olup, Denizhan 1 Sitesinin 100m batısında, Develi Soli Dinlenme Tesislerinin batısındaki bölümde kalmaktadır. Taşınmazlar giriş ve çıkışı özel güvenlik elemanları tarafından denetim altında tutulan, ihata duvarı, çevre düzenlemesi/peyzajı, beton kaplı otopark alanı, yüzme havuzu ve sosyal tesisleri bulunan SOLİ TATİL SİTESİ içerisinde, parselin kuzeydoğusunda, 3.sınıf B yapı grubunda, B.arme karkas türde, asansörlü, Zemin+4 katlı inşa edilmiş A Blokun koridoru doğusunda bitişik konumda taşınmazlardır. Taşınmazların bulunduğu A Blokun zemin katı otopark alanı olarak kullanılmakta olup, normal katları dış kapıları koridora açılan meskenlerden ibarettir. Binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi kaleterasit muadili hazır sıva kaplı, bina girişi kapısız, giriş, merdiven mahallinde ve kat koridorlarında zeminler karo mozaik kaplı, demir korkuluklu merdiven basamakları mermer mermer pirinçli hazır basamak kaplı, girişte ve kat merdiven mahallinde duvarları ile tavanları plastik boya ile boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı fabrikasyon panel kapı, pencereleri alüminyum doğrama, banyo-wc kapısı pvc doğrama, diğer mahaller kapısız, zemini karo mozaik kaplı, banyo-wc zemini ve duvarları seramik kaplı, duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı, mutfak tezgahı, vernikli ahşap mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, Elektrik ve su tesisatı mevcut olup, kullanılır durumdadır. Salonun kuzey duvarında su sızıntısı nedeniyle duvar boyasının kabardığı, döküldüğü tespit edildi .A BLOK, 2.KAT, BAĞIMSIZ BÖLÜM 26 no.lu, 86910/58811360 arsa paylı MESKEN: Taşınmaz asansörün karşısında, doğu cepheli, Brüt=70,00m2, Net=55,00m2 büyüklüğünde, oda, salon-mutfak, banyo-wc.den müteşekkildir.

Adresi : Menderes Mahallesi, Borboros Hayyettin Cad, Soli Dinlenme Tesisleri,2513 Parsel,35/A A Blok 2.Kat 25 Nolu Bölüm, Mezitli /Mersin Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 41.118,00 m2
Arsa Payı : 112960/58811360
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmazların bulunduğu Mezitli Mahallesi, 1513 parsel Mezitli Belediyes'nin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Mevcut yapıların korunup ilave inşaatın yapılamayacağı alanlara isabet etmektedir.
Kıymeti : 255.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-İmar uygulaması neticesinde ada, parsel, miktarı ve cinsi değişmiştir.
2-28.03.2012 tarihli rapora göre bu taşınmazın projesinde tahrifat vardır.
1. Satış Günü : 24/02/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/03/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 1513 Parsel, MEZİTLİ Mahalle/Köy, girit Mevkii, A BLOK 2.KAT 26 NOLU BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazların bulunduğu Mezitli Mahallesi, 1513 parsel Mezitli Belediyesi?nin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Mevcut yapıların korunup ilave inşaatın yapılamayacağı alanlara isabet etmektedir. Taşınmazlar Menderes Mahallesi, Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi, Soli Dinlenme Tesisleri, 2513 Parsel, No:35/A, A Blok, Kat:2, D.No: 25 ve D.No:26Mezitli/MERSİN adresindedir.Taşınmazların bulunduğu parsel Mezitli Belediyesi, Menderes Mahallesi sınırları içerisinde ve mahallenin batısında, Barbaros Hayrettin Paşa Caddesinin güneyinde, Akdeniz sahil bandında, doğusu ve batısı bitişik parselle sınırlı olup, Denizhan 1 Sitesinin 100m batısında, Develi Soli Dinlenme Tesislerinin batısındaki bölümde kalmaktadır. Taşınmazlar giriş ve çıkışı özel güvenlik elemanları tarafından denetim altında tutulan, ihata duvarı, çevre düzenlemesi/peyzajı, beton kaplı otopark alanı, yüzme havuzu ve sosyal tesisleri bulunan SOLİ TATİL SİTESİ içerisinde, parselin kuzeydoğusunda, 3.sınıf B yapı grubunda, B.arme karkas türde, asansörlü, Zemin+4 katlı inşa edilmiş A Blokun koridoru doğusunda bitişik konumda taşınmazlardır. Taşınmazların bulunduğu A Blokun zemin katı otopark alanı olarak kullanılmakta olup, normal katları dış kapıları koridora açılan meskenlerden ibarettir. Binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi kaleterasit muadili hazır sıva kaplı, bina girişi kapısız, giriş, merdiven mahallinde ve kat koridorlarında zeminler karo mozaik kaplı, demir korkuluklu merdiven basamakları mermer mermer pirinçli hazır basamak kaplı, girişte ve kat merdiven mahallinde duvarları ile tavanları plastik boya ile boyalıdır. Site içinde yer alan Taşınmazlar Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Barbaros Hayrettin Paşa Caddesinden geçen toplu taşım araçları ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazlar Alışveriş merkezine, ilkokula, ortaokula, liseye, Akdeniz sahil bandına, Sağlık Ocağına yakın mesafededir.Taşınmazın giriş kapısı fabrikasyon panel kapı, pencereleri alüminyum doğrama, banyo-wc kapısı pvc doğrama, diğer mahaller kapısız, zemini karo mozaik kaplı, banyo-wc zemini ve duvarları seramik kaplı, duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı, mutfak tezgahı, vernikli ahşap mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, Elektrik ve su tesisatı mevcut olup, kullanılır durumdadır. Salonun kuzey duvarında su sızıntısı nedeniyle duvar boyasının kabardığı, döküldüğü tespit edildi.Yapım yılı, kullanımı ve görünüm itibarı ile taşınmazda, taşınmazın bulunduğu bina ve site ortak alanlarında %32 yıpranma tespit edilmiştir. Taşınmaz asansörün karşısında, doğu cepheli, Brüt=70,00m2, Net=55,00m2 büyüklüğünde, oda, salon-mutfak, banyo-wc.den müteşekkildir.

Adresi : Menderes Mahallesi, Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi, Soli Dinlenme Tesisleri, 2513 Parsel, No:35/A, A Blok, Kat:2, D.No: 25 Ve D.No:26 Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 41.118,00 m2
Arsa Payı : 86910/58811360
İmar Durumu :İnşaat tarzı Taşınmazların bulunduğu Mezitli Mahallesi, 1513 parsel Mezitli Belediyesi?nin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Mevcut yapıların korunup ilave inşaatın yapılamayacağı alanlara isabet etmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :1-İmar uygulaması neticesinde ada, parsel, miktarı ve cinsi değişmiştir.
2-28.03.2012 tarihli rapora göre bu taşınmazın projesinde tahrifat vardır.
1. Satış Günü : 24/02/2022 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 23/03/2022 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/25 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/912297/emlak/konut/mersin-mezitlide-55-m%C2%B2-1-1-daire-icradan-satiliktir-coklu-satis-