Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Anamur İlçesinde yol kenarında emniyet şeridinde yürüyen 2 kişiye çarparak ölümüne neden olduğu iddia edilen ve olay yerinden kaçan otomobil sürücüsünü yakaladı.

Edinilen bilgiye göre, Anamur ilçesi Karalarbahşiş Mahallesi'nde Anamur - Ermenek Karayolunda yol kenarında emniyet şeridinde yürüyen 2 kişiye plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen bir otomobilin çarparak kaçması ve ağır yaralanan yayaların hastanede hayatını kaybetmeleri sonrası Mersin İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) harekete geçti.

Kaza yerinde bulunan ve kazaya karışan otomobile ait olan kırılmış far ve kaporta parçası ile ayna kapağından yola çıkan Jandarma dedektifleri görgü tanıklarının da beyanı sonucunda kazaya karışan aracın modelini belirlemeyi başardı.

Araştırmasını derinleştiren Jandarma Suç Araştırma Timi kaza yerinden kaçan aracın geliş ve gidiş istikametindeki kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda farı ve aynası kırık kaza mahallinden uzaklaşan bir aracın plakasını tespit etti.

Jandarma ekipleri belirlenen aracı ve sürücüsünü bulmak amacıyla gerçekleştirdiği operasyon sonucunda 2 kişiye çarparak kaçan aracı Karalarbahşiş mahallesinde bir çilek tarlası içerisindeki güneş panellerinin arasına gizlenmiş halde buldu.

Otomobilin bulunması ile araç sahibi olan ve kaza anında aracı kullanan N.Ş. isimli şahıs suçunu itiraf etti.

Gözaltına alınan ve ilk ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen N.Ş. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.