Edinilen bilgiye göre, Akdeniz İlçesi Yeni mahallede bulunan Toros Devlet Hastanesi civarında ara sokaklarda görülen ve bir pikabın arkasında bulunan kafesten kaçtığı sanılan yaban domuzu kimseye aldırış etmeden sokakta gezinmeye başladı.

Vatandaşların şaşkın bakışları arasında gezinen domuz görenleri hayrete düşürdü. Vatandaşlar tarafından videoya çekilen minik domuzu, yurdum insanı “Islık çalarak” çağırmaya çalıştı. Akıllara “kamera şakası mı yapılıyor” sorusunu getiren minik misafir bir süre sokakta gezindi.

Henüz yavru olduğu gözlemlenen yaban domuzu görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirirken, mahalleye gelen ekipleri domuzu yakalamak için çalışma başlattı.

Bir apartmanan sığınan yaralı yavru yaban domuzunu yaklayan ekipler yaralı olan yavru domuzun tedavisinin yapılması için Büyükşehir Veteriner Hizmetlerine teslim edilirken, yaban domuzun yapılacak olan tedavisinin ardından tekrar doğaya salınacağı öğrenildi.

DOMUZ KESİLMEK İÇİN Mİ GETİRİLDİ?

Öte yandan konuyla ilgili çalışma yapan polis ekipleri yaban domuzun kaçtığı 33 AC…. plakalı pikabı buldu.Pikapta incelem yapan ekipleri pikabın arkasında bir kafes ve şiş buldu. Bulunan şişin domuzun burnundan sokularak öldürmede kullandıldığı tahmin edilirken konuyla ilgili H.Y. A. (21) gözaltına alınırken, H.Y.A. bir lokantada çalıştığını belirtti.

Polis yaşanan ilginç olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

DOĞAYA BIRAKILDI

Kapatıldığı kafesten kaçan yaban domuzu, Mersin Büyükşehir Veteriner Hizmetleri yetklileri tarafından tedavi edildikten sonra tekrar doğaya bırakıldı.