Mersin'in Mezitli ilçesinde iddiaya göre, kaçak içki satan bir tekel bayiinden alışveriş yapan Hayrettin Yaşar S., Murat B. , Sadullah A. ve İsmail Ü. (38) isimli 4 kişi hayatını kaybetmişti, akşam saatlerinde Eşref D.'nin hayatını kaybetmesi ile sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı beş'e yükseldi.

Konuya ilişkin alınan bilgiye göre, 9 Ekim 2020 Cuma günüGörme kaybı ve mide bulantısı şikâyetleriyle hastanelere başvuran ve yapılan tahlillerde etil alkolden zehirlendikleri öne sürülen 7 kişiden 4’ü yaşamını yitirmişti.

Mezitli'de etil alkolden imal edilen içkileri tüketerek alkol zehirlenmesi sonucu Onur K., Burhan K., İsmail Ü., Mahmut F., Mustafa Ö., Mustafa R. ve Hanifi M. isimli şahıslar rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

İddialara göre gündüz saatlerinde Hayrettin Yaşar S., Murat B., Sadullah A. ve İsmail Ü.'nün tedavi gördükleri hastanelerde hayatlarını kaybettiği bilgisine ulaşılırken, bugün akşam da sahte içki sebebiyle hastanede tedavi gören Eşref D.'nin de tedavi gördüğü hastanede doktorların yaptıkları tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Eşref D.'nin de hayatını kaybetmesiyle Mersin'de sahte içki yüzünden hayatını kaybedenlerin resmi olmayan sayısı 5'e yükseldi.