Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, geçen yıl yabancı inşaat firmalarına 260 ruhsat verdiklerini, sayının bu yıl 300'ü bulacağını söyledi.

İNŞAAT FİRMASINI RUSÇA YAYIN YAPAN YOUTUBE KANALI ZANNETİ

Alanya merkezli emlak alım satım firması Mayalanya Group'un Yönetim Kurulu üyesi Lyudmila Hrebenschykova'yı Rusya'da yayın yapan Youtube kanalı zanneden Neşet Tarhan, geçtiğimiz yıl yabancı inşaat firmalarına 260 ruhsat verdiklerini bu rakamın bu yıl 300'ü bulacağını söyledi.

Başkan Tarhan,“Mezitli’de özgür bir yaşam var. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız çok misafirperverdir. Vatandaşlık alan yabancı uyruklular ilçemizde işyeri açıyorlar. Mezitli’de 350 civarında yabancıların açmış olduğu işyeri var.

Bunlara işyeri açmayın deme lüksümüz yok yasalara göre Türk vatandaşı olan veya çalışma izni olanlara biz müdahale edemiyoruz.  Daha çok kafeterya, gıda ve benzeri iş kolları üzerinde faaliyet gösteriyorlar.

İnşaat ruhsatı her geçen gün daha da artıyor. Geçen yıl 260 tane ruhsat vermişiz, bu sene şu ana kadar 100 ruhsat vermişiz toplam 215 başvuru bulunmakta. Yılbaşı’na kadar bu sayının 300’u bulacağını tahmin ediyoruz.

Türkiye’de bu çok önemli bir olay. Bildiğiniz gibi ekonomimiz durumu ortada ve bütün sektörlerde durgunluk varken inşaat sektörünün bu şekilde hareketli olması Mezitli’ye ayrıcalık yaratıyor” ifadelerine yer verdi.