Kötü sonuçlar :

Kadınlarda kısırlık. Tedavi edilmezse rahime yayılarak, pelvik enflamatuar hastalığa (PID) neden olabilir, bu da tüplerin tıkanmasına, gebelik komplikasyonlarının artmasına ve kısırlığa neden olabilir. PID, acil tedavi gerektiren ciddi bir enfeksiyondur.

Erkeklerde kısırlık. Tedavi edilmemiş belsoğukluğu olan erkekler, sperm kanallarının bulunduğu testislerin arka kısmında küçük, kıvrılmış bir tüpün iltihaplanması ile epididimit yaşayabilir.

Epididimit tedavi edilebilir, ancak tedavi edilmezse kısırlığa neden olabilir. Eklemlere ve vücudunuzun diğer bölgelerine yayılan enfeksiyon.

Belsoğukluğuna neden olan bakteri kan dolaşımına yayılabilir ve eklemleriniz de dahil olmak üzere vücudunuzun diğer kısımlarına bulaşabilir.

Ateş, döküntü, cilt yaraları, eklem ağrısı, şişme ve sertlik olası sonuçlardır.

HIV / AIDS riskinde artış. Bel soğukluğu olması sizi, AIDS'e yol açan virüs olan insan bağışıklık eksikliği virüsü (HIV) enfeksiyonuna karşı daha duyarlı hale getirir.

Hem belsoğukluğu, hem de HIV'li kişiler her iki hastalığı da eşlerine daha kolay aktarabilir.

Doğum sırasında annelerinden bel soğukluğu çeken bebekler körlük, kafa derisi üzerinde ağrı ve enfeksiyonlara neden olabilir.